Tror inte på att han inte har nå känslor
Men är det alltid du som kommer krypande tillbaka efter att ni har gjort slut? Eller kommer han och tjatar på dig om att komma tillbaka också?
Men är det alltid du som kommer krypande tillbaka efter att ni har gjort slut? Eller kommer han och tjatar på dig om att komma tillbaka också?
Det här verkar vara en ledtråd:
"Jag har sagt upp kontakten flera gånger men de hålls inte (båda hållens fel)."
Eftersom ts bara är "ett håll" så torde väl hennes KK vara det andra "hållet" som det talas om då.
Hur ofta åker du till honom resp. han till dig? Jag menar om det är mest den ene som åker till den andre.
Nu är de blivit att jag åker mest till han, men han skulle nog komma till mig om jag föreslog de istället. Fast han bor i hus på en underbar plats, har mer saker att göra och äta (i och med barn). Jag trivs helt super där och känner mig som hemma, så de är nog därför vi är vid han nu. Ibland brukar vi bara träffas för en promenad, då brukar vi träffas halvvägs nånstans
Men ta det på telefon då ikväll, om det känns lättare för dig? Det där snacket måste ni ju ändå ta förr eller senare.
Ja kanske, men känns väl inge lättare heller direkt.. Vi skrev iallafall lite imorse. Han kan inte träffas idag, sen kommer barnen så finns ingen möjlighet förens nästa vecka. Jag bad iallafall honom tänka över allt till nästa vecka, så kan vi prata då (även om de troligtvis inte ändrar nåt). Har inte fått svar på de, han sover pga nattjobb nu..