• Pirum

    Denna EGOIST till pappa. Åh, vad jag blir irriterad!

    Skulle man stanna hemma med barnen bara för att de var förkylda skulle man få stanna hemma väldigt ofta under förkylningssäsongen. Visst, har de hög feber och inte orkar så anpassar man efter orken men inte behöver de ligga i sängen för att de är snoriga. 

    En förkylning har sin gång och jag tror inte sonen hade varit frisk om han så hade legat i sängen hela helgen.

    Jag förstår att det är besvärligt för dig att vabba och håller med om att det hade varit bussigt om ditt ex hade kunnat ta barnet då.

  • Pirum

    Ts, ju mer du berättar desto mer håller jag med dig. I trådstarten lät det som att det bara var det att han hade varit på besök hos farmor med en enkel förkylning men med det du berättar om raggarträffen mm så håller jag med dig. 

Svar på tråden Denna EGOIST till pappa. Åh, vad jag blir irriterad!