Sex och dravel tråden, hämningslöst!

Ostbågar är gott
Ok, here it is: Den officiella tidsåtgången att texta en film på samma språk som filmen är, för en person som talar språket flytande är: 28 minuter film på en arbetsdag (en arbetsdag = 7,5 h). Alternativa siffror jag har letat upp är: Ett serieavsnitt (45 minuter i snitt) tar ungefär 1,5 arbetsdag, och en duktig textare som har intresse i det som textas tar ungefär 1 arbetsdag på sig att texta ett avsnitt av GoT.... eh... dvs.... det tar 7,5 timme att texta ett timmeslångt avsnitt/en timmeslång film. Jag slår vad om att jag kan texta en film fortare än så. Och jag tänker prova! Jag ska ta tid på mig själv (så jag inte behöver sitta i 7,5 timme och se hur långt jag kommer)
Frågorna är som följer: Någon som har lust att satsa en slant? Eller i alla fall ära och berömmelse eller så.... Och: VAD ska jag texta, då? Föreslå något...... serieavsnitt eller film.
Hur många sekunder går det på ett ljusår?
*trött*
Jag har inte sovit i natt. Istället har jag gjort såna där viktiga saker som.... fixat matlista till nästa vecka..... läst yaoi..... fixat inköpslista till nästa vecka.... läst yaoi..... skrivit städlista till nästa vecka.... skrivit yaoi....renskrivit recept.....skrivit yaoi..... skrivit yaoi.... skrivit yaoi.... haft sex..... skrivit yaoi..... sett på The Musketeers..... skrivit yaoi.... tittat på yaoi.... tittat på lite mer yaoi.... skrivit yaoi..... beställt en ny väggkalender (kom på att det nästan var augusti redan.... och skrivit yaoi.
Inte konstigt att jag inte kan sova.....