• lillyhammer

    Söker tjejer för prat och pepp!

    Blåsippan skrev 2014-04-06 10:47:49 följande:
    Hej Eywa och ni andra!

    Visst kan det vara så Eywa att man känner sig väldigt negativ, men det är ju ofta för att man inte vågar hoppas för mycket. Jag har skyddat mig på det sättet.  Hur har det gått för dig? Testdag snart? Hoppas att det löser sig med jobb och hund med!

    Hur går det för dig, Swede?

    Vet ni... jag testade positivt både igår och förrgår... Helt otroligt. Kan inte förstå att det är sant. Vågar inte hoppas för mycket. Vet ju att risken för mf  kan vara ganska stor.

    Har fått tid för ett tidigt ultraljud i slutet på månaden. Jag som trodde att det vara helt, helt kört... Vågar man hoppas på en liten knodd ändå?

    Kram på er.
    Kom in på det här forumet då jag är i samma situation. Började läsa alla inlägg och läste ditt då blåsippan. Började gråta av glädje.... Det är sånt här som gör att vi andra orkar!!  Det här ger oss andra ork att fortsätta när vi kan läsa solskenshistorier som dessa :)


Svar på tråden Söker tjejer för prat och pepp!