BF i oktober. Någon som vill följas åt?
Sajood, håller med dig! Kändes mycket "verkligare" när fick pyssla lite med det där och göra i ordning ordentligt. Man känner sig förberedd och lite lugnare på så sätt. Mental förberedelse idd!! :)
Sajood, håller med dig! Kändes mycket "verkligare" när fick pyssla lite med det där och göra i ordning ordentligt. Man känner sig förberedd och lite lugnare på så sätt. Mental förberedelse idd!! :)
Det förstår jag att du är. Tycker själv det ska bli skönt att gå ner till 75% nu nästs vecka. Fast jag har valt att fortsätta jobba 5 dagar i veckan fast bara 6 timmar om dagen då istället. Ska bli underbart med kortare dagar ärligt talat :P Är helt slut och vill bara hem där runt 14:00-15:00:P
Therese S, härligt att du fått veta datum!! Menae du att du ska få järn via dropp för att öka blodvärdet? Bm diskuterade det med mig iaf, hade ett hb på 93..sämsta värdet låg på 76 :P. Men jag får se vad det sista blodprovet jag lämnade igår sa innan jag vet vad det blir för åtgärd. Mår väl ok här annars, trött, ont och svullen i fötter och så...det vanliga :P
Mami2013, haha jag hade inte heller haft koll om det såg bra ut. Siffror - whatever liksom. Men när dom reagerar med ett "oj...vad lågt! Inte bra" Då kommer man liksom ihåg det per automatik :P
Hittade en jättebra skötväska i samma affär som jag köpte vagnen. Ville inte den som tillhörde vagnen då den var "smal" liksom. Måste ju kunna ställa väskan på golvet utan att den trillar omkull. Ville ha en stadig rymlig sak mef andra ord. Hittade en för en 500 lapp som var kanon!! Mycket mer prisvärd än dom andra...bara för att det ibte stod Crescent eller Brio på den :P
Funderade på det där med hallonbladste förresten...det står att man inte ska dricka det för ens v35...menar dom 35fullgångna veckor eller menar dom att at är ok när man är i v35?
Amandaa, hjärtligt välkommen!! :) Hoppas du har mått bra under din graviditet. Jobbigt med halsbränna:( Jag lider av det också emellanåt. Fy vilken dag/natt annars. Hade konstiga smärtor under natten, har beskrivit det förut som knivhugg långt uppe i vaginan liksom, men inatt ändrade det karaktär lite och blev mer låndragigt, inte som hugg då alltså utan smärtan höll i. Fy satan vad otäckt det var. Utöver det har jag självklart dragit på mig en förkylning så är hemma idag från jobbet. Feber och riktigt ont i halsen. Bläsch.