Inlägg från: Martina 76 |Visa alla inlägg
  • Martina 76

    Fakir 1sept

    Bara en dryg vecka kvar. Ska ladda med att gå ut käka och dricka rödvin i morgon så att jag är redo för fakir!

  • Martina 76
    Jag1977 skrev 2012-08-23 17:00:56 följande:
    Åh härligt! Jag laddar mig själv just nu jag med. Allt sitter ju i skallen vet att jag kommer må sååååå mycket bättre om jag genomför detta, eller förlåt- inte "om" utan "när"😊 Ska dricka ett glas rött på lördag, sen blir det alkoholfritt hela månaden, dricker inte sprit så det blir inget alls för min del.
    Jag ska på kräftskiva om två veckor. Det blir en riktig utmaning!!! Citronvodka med bubbelvatten och is får det bli. Gillar inte starksprit, typ whiskey, konjak.
  • Martina 76
    EnsamMammaTillTvå skrev 2012-08-23 21:15:01 följande:
    Hoppas någon vill köra igen sen (efter jul?) så jag kan vara med..
    Ska se vad jag tycker efter september. Kan nog snarare tänka mig att köra en vecka då och då för att "rensa ur systemet". Iaf minst en vecka efter sommar och en vecka efter jul. Det blir ju lite som en detox.
  • Martina 76
    Glass skrev 2012-08-23 21:58:07 följande:
    Jag ska ha koll på er
    Nu har jag stängt av hjärnan för idag, så vad sjutton var fakir? Vad det max 5 gram per dag? 
    Ägg, kött, fågel, fisk, smör, olja. That's it! Inga carbs alls mao! 
  • Martina 76
    Glass skrev 2012-08-23 22:41:51 följande:
    åh, 0 alltså? Det trodde jag var ufo... fast jag  har skitdålig koll :_D
    ufo?
  • Martina 76

    Såg ni mitt inlägg i vår andra tråd angående optimal ketos? Jag har konsulterat expertisen och kommit fram till att jag bör köra paleo, inte fakir. Får jag hänga här ändå?!

  • Martina 76
    Boost skrev 2012-08-26 09:04:04 följande:
    Jag tjuvstartar idag :)
    Så jäkla taggad så finns ingen anledning att vänta!  
    Kör!!!
Svar på tråden Fakir 1sept