• vivla

    Min son föddes i v30+3!

    Grattis!!! Födde i v 33+0 och för oss gick det Också bra!! Julis hade bara problem med att hålla värmen, gulsot och att äta så hon sondsdes också hemma! Hon vägde 1985 när hon föddes och idag vid 14 v väger hon 4,8!! Hon är vår pärla och trots den vingliga starten så har allt gått så bra!!! Älskade barn vad de aldrig upphör med att förvåna :)

  • vivla

    nä att som jag få svår preeklampsi var inte väntat förstod inte direkt! först kände jag mig misslyckad även om man inte kan rå för det! man vill ju så gärna att allt ska va "normalt"!
    nu är ju julis 14 v bara men jag som ville ha maaaassa barn vet inte om jag vågar igen tyvärr! jag tänker att om man nu skulle få samma igen så kommer ju t ex sambon inte kunna sova på sjukhuset ovh jag kommer heller inte få träffa vår dotter lika mycket, någon som funderat iu samma banor?

Svar på tråden Min son föddes i v30+3!