Sehrenia skrev 2011-10-14 12:10:24 följande:
Nä vi har inte köpt sämre vinterskor utan dom är minst lika bra som dom som hon köpt. Bara det att vi köpte inte ett par för 800 kr utan ett par för 500 dom är från samma tillverkare bara förra årets modell så det är inte så att hon fått nå billiga skitskor..
Sambon har frågat hon varpå hon svara att hon får väl köpa vad fan hon vill till sin dotter och klart hon får men när vi har henne på heltid och köper allt i klädväg till både dagis och övrigt så tyckte väl vi att vi borde få ha barnbidraget. Då vi inte kräver något underhåll som hon gjort osv.
Det är meningen att hon ska bo hos oss fram tills hennes utbildning är klar och den ska vara klar i maj 2012.
Och hon har nu bott hos oss i två månader men första månaden hade vi henne 3 av fyra veckor och då ville hon inte betala hela utan då fick vi 300 den månaden också och senast hade hon köpt skorna.
Kanske ska de sätta sig ner och prata?
Kanske beror det helapå att hon tycker det är jobbigt att barnet bor mest hos er, hon saknar sitt barn och tar ut det på er?