Fy skäms på er snåla svenska män
JuliaåRonjasmammis skrev 2011-10-09 11:53:02 följande:
Riktig snålhet är aldrig attraktivt, nej, men det handlar varken om kön, i vilket land man är medborgare eller om de exempel du räknar upp. Jag tycker nog att det är den som förväntar sig att slippa betala, endast pga sitt könsorgan, som borde skämmas istället.
Om man inte kan känna sig speciell när man betalar för sina egna saker, oavsett vad det är, så är det ju djupt tragiskt. Då borde man arbeta på sin självkänsla istället för att klaga på "snåla svenska män". Ett arbete som genererar egna pengar vore väl också en bra idé, så man slipper snylta på andra.
![Glad Glad](https://www.familjeliv.se/lib/js/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif)
Jennywise skrev 2011-10-09 11:55:15 följande:
Så man ska alltså "tillfredsställa" män för att få pengar..? Det trodde jag var något helt annat.fihima skrev 2011-10-09 11:59:46 följande:
jag saknar inte självkänsla jag är snygg, ung , och hur perfekt somhälst och df förskänar jag att man betalar allt och alltid för mig lol. ![Skrikandes Skrikandes](https://www.familjeliv.se/lib/js/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif)