• M karl

    IVF-gravida med BF i Dec/Jan

    Jag plussade 6/5 efter mitt andra IVF. Ska på VUL 13/6 och vågar inte ta ut någonting i förskott. ET hade jag 23/4, så jag tror jag är i v. 5 nu, men jag vet inte när BF är.

  • M karl
    Ryggen11 skrev 2011-05-13 14:29:51 följande:
    Fipoci då är vi i samma vecka! Jag hade ET 20/4. hur mår du? Och grattis, det är även mitt ivf nr2. Vist är man orolig men jag försöker vara positiv!
    Jag mår ganska bra. Jag har hade lite besvär förra veckan men nu mår jag bättre. Märker inte av graviditeten någonting mer än att jag är hungrig hela tiden (inbillar jag mig iaf).
    Jag ska på VUL 13/6 och det känns som en evighet dit. När ska du på VUL? När är ert BF?
  • M karl

    Imorse vaknade jag av värk på höger sida i magen och under dagen har det kommit och gått. Vad kan det vara för något?
    Jag har aldrig varit gravid tidigare och är som alla andra livrädd för missfall.

  • M karl

    Jag har inte så mycket symptom, mest trötthet, ömma bröstvårtor och känslig på tom mage. Längtar så till VUL för att se om det verkligen finns något där inne. 3v kvar på måndag.

Svar på tråden IVF-gravida med BF i Dec/Jan