• Frazze

    Sökes! Framgångshistorier trots lågt AMH

    Hejja Gosmos! Jag håller tummarna för ett plus! Styrkekram!!!!!

  • Frazze

    Fan va surt Ja inte fan ska det då vara lätt!!! Jag tar visserligen hellre ett minus än att förlora i v 24 igen eller mf el så. Men när man hoppas och längtar så vill man ju bara ha bebisen där i magen tills det är dags att komma ut. Vi får hoppas att det går vägen nästa gång! Stor kram till dig!

  • Frazze

    Glad Påsk på er alla! Själv jobbar jag idag och imorgon. På söndag el måndag tar vi en trip till Ullared Hahaha! Allt för att få känna att man är lite ledig. Nästa lördag är det dags!!!!!!!

  • Frazze

    Shit! Nu är det inte långt kvar tills jag börjar nedreglera. Gillar inte att man inte har kontroll över sina känslor. Har en butikschef på ett av ställena jag åker till som är en riktig skitstövel! Hur kommer jag att reagera? Böla el slå ihjäl han? Jag hoppas på det andra, för att böka framför honom gör jag då rakt inte. Ska hämta ut min menopur idag oxå! Vi har ju ett så "enormt" kylskåp så det får säkert plats. Hur går det för er gravida? Jag hoppas att allt går bra! Zwillinge kan vi kalla dig zwullinge nu kanske Hannah? Snart kanske det är min tur oxå! Kram på er alla!

  • Frazze
    Hannah8401 skrev 2015-04-09 13:30:47 följande:

    Frazze, haha, nä inte slå ihjäl heller, din kommande baby vill inte födas i fängelse.

    Här går det bra, 10 veckor kvar till bf, verkar vara en lugnare bebis än storebror. Längtar väldigt till att få träffa henne. Lite nervös över hur storebror kommer reagera bara.

    Det blir spännande att följa dig nu Frazze. Var detta sista gratisförsöket?


    Oj bara 10 veckor!!!!!!! Åh vad spännande Jag hoppas att allt går bra nu för er

    Ja det är sista gratisförsöket så även om min man sagt att kosta vad det kosta vill, så känns det ändå som att mycket står på spel. Jag tänker dock inte så långt fram utan koncentrerar mig på att vara nervös för detta med nedregleringen. Sen får nästa sak ta vid.jag hoppas verkligen på att få ut lite fina ägg denna gången så att det blir tvillingar hahahaha! Kram på dig/er
  • Frazze
    Gosmos skrev 2015-04-09 17:32:01 följande:

    Hallå på er!

    Du får sällskap Frazze! Jag ska troligtvis (läkare ska dubbelkolla med kliniken) också köra långa protokollet med start 13/4. Med mig är det snabba beslut i vanlig ordning, bråttom som vi har...

    Är glad att jag sluppit oroa mig så länge, som du verkar ha gjort. Men så klart undrar jag med hur tusan det ska gå. Jag har underbara kollegor och chef men 2 1/2 åringen lär nog inte vara lika förstående. För att inte tala om mina stackars elever ;)


    Oj vad kul om du nu börjar nedreglera 13/4 för jag börjar ju 11/4 då är vi ju verkligen så tätt ihop som det går nästan! Men då ser vi till att bli gravida oxå så får vi bebis nästan samtidigt oxå!

    Ja man har ju hunnit tänka både en och två och sju ggr men nu finns inget mer att göra än att hoppas på att det går vägen. Heja oss!!!!!!
  • Frazze

    Usch och fy! Tycker redan att jag mår konstigt och jag har bara sprayat 2 ggr än. Känner mig full nästan halleluja för 2,5 vecka med detta. Har redan skällt ut två ungar fast det skulle jag gjort vilket som för de jagade gräsänder här på området. Förbannade oupfostrade skitungar!

  • Frazze
    karro 2014 skrev 2015-04-12 09:39:57 följande:

    Hej allihop=)

    Har inte vart inne på fm på ett bra tag och ville bara kika in och tala om att än så länge går min graviditet bra, vart på rul och allt såg fint ut, väntar en liten tös som beräknas att komma den 9 september<3

    Hoppas att allt är bra med er alla, tänker på er skall ni veta<3


    Åh GRATTIS Karro! Vad roligt <3

    Ja här kämpas nu med nedreglering. Känner inget direkt än, men jag är bara på dag 2. Det som stör mig är ju att all den där vidriga sprayen rinner ner i munnen och smakar fan på ren svenska!!!! Varför inte bara sprutor liksom???? Läste om biverkningar och tänkte att jag faktiskt redan är så långt in i övergångsåldern att jag inte behöver nedreglera. Har redan de flesta symptomen fastän att en del var för några år sen. Hoppas inget av detta hinner att hända på 2,5 veckor bara. Vallningar och så fattar jag, men håravfall och acne kan jag gärna hoppa. Been there and done that already! Viktuppgång ska jag motverka med att ta mig till gymmet och träna så mycket som möjligt! Boxning på torsdag!!!!!! Hoppas ryggen klarar det Ha nu en fortsatt underbar graviditet och njut av er lilla prinsessa i magen Kram
  • Frazze
    Gosmos skrev 2015-04-12 17:07:39 följande:

    Har hämtat Synarela precis! Fick åka fem mil till söndagsöppet apotek men det är det värt för det ska bli skönt att komma igång. I morgon 07.01 vet jag också hur vidrigt det smakar.

    Grattis Karro, kul att se din lilla.


    Ok 5 mil!!!!!!!! Fy vad man ska få jobba för att få en liten då Själv kör jag suprecur och det smakar pyton! Jag kör 9:00, 15:00, 21:00 eftersom att jag inte vill gå upp tidigt på helgen och jag lägger mig kl21:00 på veckodagarna. Nu ska jag bara komma ihåg att ta med den till jobbet på dagarna. Har ställt väckarklockan på tiden hela veckan. Känner inget än, men jag antar att det tar någon vecka innan man börjar må pyton. Tänk att vi ska bli SKA BLI!!!! Gravida samtidigt typ! Wiiiiiiiiii!
  • Frazze

    Men 09.00 15.00 och 21.00 då är det 6 timmar emellan. Och jag som tar 3 ggr om dagen försöker få ut det jämnt över dygnet. Har du läst de fantastiska biverkningarna? Sen fick jag likt ikea ritningar montera ihop hela denna jäkla sprayen! Tur att jag kollade tidigt på sprayen!

    Jag kan ha min spray i bilen i en kylbag så att jag kan smita ut dit och spraya jag är inbokad för äp v 20 om allt går bra.

Svar på tråden Sökes! Framgångshistorier trots lågt AMH