• Svar på tråden Ofrivilligt barnlös? Deal with it.
  • Ninjalill

    Shit, man kanske inte får länka så?

  • Ninjalill

    Jag tänker inte plocka bort inlägget och jag tycker att du får stå ditt kast.
    Som många skrivit till dig så handlar artikeln om just ofrivilligt barnlösa och deras situation. Sen skriver du iskallt att dom ska "adoptera eller acceptera situationen" tycker jag är fruktansvärt skrivet.

    DU har själv valt att publicera inlägget i din blogg och DU har själv valt orden du skrivit. Nu får du "acceptera situationen".

  • Ninjalill

    Precis som FruNaftra skriver så har hon tagit bort många av kommentarerna som hin själv hade skrivit. Där stod det iallafall att man hade väl fått "acceptera situationen eller adoptera." Sen när man skriver till henne att det är otroligt elakt och kallt att skriva så så möts man av ingen förståelse alls. Ingen ödmjukhet utan bara "men jaaag hade aldrig reagerat så och jag hade bara accepterat det och jag förstår inte för allt i världen varför man skulle känna så."

    Förstår inte varför man inte kan be om ursäkt och inse att det kanske var j-vligt dumt skrivet?

Svar på tråden Ofrivilligt barnlös? Deal with it.