Fortsättningstråd Framfall/slid eller livmoder
Skönt att du även känner dig bättre och inte bara att spec läk tyckte det. Då kan det ju faktiskt vara så att kroppen kunnat läka en hel del själv. Hoppas det. Om du ändå inte vågar chansa på fler barn så kan du ju absolut prova en hormonspiral. Jag tyckte dock det gjorde svinont att sätta in. Har hört att man numera får cytotec och voltaren innan dock så det kanske är ok nu.
usch låter inte kul att sätta in o jobbigt att småblöda titt som tätt o inte ha en aning om när det ska blöda
Har du haft prolapsring? I så fall, gjorde det mer ont att sätta in spiral än att dra ut ringen? (för det tycker jag är riktigt hemskt, det gör ju svinont men bara en kort stund o sen svider det pga sår som rivits upp baktill i slidöppningen)
Men stämmer det som läkaren sa att du med hormonspiral känner nästan som dagarna precis innan mens (då det kändes som bäst)?
Trist att du har mest besvär efter samlag...hur känns det då?
Sist för 2 månader sen gjorde det ju ont baktill i slidöppningen, mot där jag är sydd eller kanske envis svamp som gav sig till känna så?!