Mor Lina: Välkommen hit!!!
FiaÅkotten: Det lät inte alls någe trevligt så jag förstår dina tankar. Jag hoppas verkligen att du får må bättre så du får njuta av graviditeten snart *kram*
IcaS: Det där lät besvärligt, jag hoppas att du järnvärde får bli bättre och att du får må bra den här graviditeten fullt ut och slipper hsfg igen.
Sofia76: Glömde ju att säga att det är i Täfteå vi ska bygga.
Hur mår ni andra i övrigt då?? Jag mår oförskämt bra, jag hade mitt illamående dygnet runt i 1½-2 veckor men sedan inget. Det känns knappt att jag är gravid förutom att jag gjorde bort mig ordentligt igår. Vi gick på bio igår kväll och såg Fantastic 4 och jag tänkte att jag tar det lugnt med drickan. Det gjorde jag men 40 min innan filmen var slut så kändes det som att min blåsa skulle spricka.
Uppdaterar lite:
December:
17. FiaÅkotten (25 år from 1 Oktober bo i Vännäs, ga tväråbäck första bebben!!)
18. fjunfjunet
Januari:
5. Mie (28 år, Tomtebo, förstagångsmamma)
7. Auroraborealis (32 år och bor på Öbacka)
8. lenfre
11. ana1979
12. Bergeli
14. Idapida(27 år, Haga)
18. Mjölk (30 år, V. Ersboda)
23. sofia 76 (29 år, Röbäck, 1:a barnet)
26. Lisabettan (24 år, 1:a barnet)
Februari:
2. Äntligen bebis
5. Icas (36 år, H-sund, 2:a barnet)
11. Missboss (28 år, Teg; 1:a barnet)
14. Sussieohl
19. Jummie
25. Pussmun
26. blond lucia
28 Mor Lina (H-sund)