Inlägg från: trolltyg |Visa alla inlägg
  • trolltyg

    En femtedel av Sveriges befolkning tycker tjejer får skylla sig själva att de blir våldtagna!!

    negro skrev 2008-04-30 10:13:05 följande:
    Om personen vitt och brett skryter och viftar med låt säga sin rolexklocka på nån krog en sen natt så har den personen faktiskt själv med stor sannolikhet sett till att bli rånad. Då vet folk att den där snubben har dyra prylar på sig och är ett lätt offer då han har supit sig själv under bordet, hade han inte viftat med sin dyra klocka hade förmodligen ingenting hänt heller
    Så då menar du att om en kvinna har en kort kjol så tror folk automatiskt att det är fritt fram att sätta på henne oavsett om hon vill eller ej för hon har ju kort kjol? Då är det fel på folks tänkande och inte hennes korta kjol.
    Melvin 051219 och Ian 071127
  • trolltyg

    En galning kan lika gärna följa efter en tjej för att hon är rödhårig som att hon har kort kjol, eller helt enkelt för att hon är en kvinna över huvudtaget. Vem vet hur en galning tänker.


    Melvin 051219 och Ian 071127
Svar på tråden En femtedel av Sveriges befolkning tycker tjejer får skylla sig själva att de blir våldtagna!!