Princess Leia
Ok, näe det är ingen fara, mkt innom det där som spelar in.. Man har en mkt försönkt förmåga att bli gravid den "naturliga" vägen efter leukemi eller annan cancer form, men chanserna är inte totalt raderade.. Finns några fall här och där med patienter som kommit till sin läkare som några år tidigare hade sagt de dömmande orden med magen i vädret! Tänk om jag skulle få det!! Önskar verkligen det.
Meeen. Har man transplanterats (och därmed helkropps strålats i 4h) så är ALLA celler döda. Det förstör och raderar ALL cancer, men drar även med sin friska och goda celler, bla. äggen) Tyvärr.
Skulle gärna vilja höra från någon att dom blivit med barn!
Tror att ja fick ett missfall för 2 år sen, är dock inte riktigt hundra på hur det funkar, men hade inte fått mensen på 2 mån och fick otroliga kramper i magen och underlivet. Så starka att jag föll i medvetslöshet en kortare stund. Efter det kom det ut större "klumpar" visste inte om det var koagulerad mens eller ett foster. Höll på i 1½ dygn ungefär.. Va då sängliggande. Sen var det bra. Kan ju va så (om detta va ett tidigt missfall) att kanske de finns nått ägg i liv, men livmodern e för trasig för att behålla det.. vet inte. Jobbigt är det iaf.