Kvinnor - om ni slapp ha sex eller känna förväntan på sex?
Om din fru lämnade dig så att du kunde träffa en kvinna som gillar sex och som vill ha sex med dig - vore det inte en enorm lättnad?
Om din fru lämnade dig så att du kunde träffa en kvinna som gillar sex och som vill ha sex med dig - vore det inte en enorm lättnad?
Kan knappt tro vad jag läser här! Att fruntimmer tröttnar på att ha sex vet väl alla? Och det är väl klart som f-n att kvinnan upplever en stor lättnad när hennes karl äntligen slutar med sitt tjatande eller patetiska fjäskande (hjälpa till mer med hushållsarbetet ? sluta innan jag skrattar ihjäl mig!)
Ännu mer löjligt är att gå till någon slags terapeut. Dyrt, förnedrande och meningslöst. Det går inte att prata fram kåthet!
Frun kommer inte att ändra sig. Ingen idé att gnälla över det, varken här eller någon annanstans. TS har tre val:
1. Fortsätt leva som sexlös toffel och runka i smyg. (Porr är lättåtkomligt och i princip gratis.) Så gör nog de flesta i din situation.
2. Var otrogen. Betaldamer är bäst. Älskarinnor kan bli efterhängsna.
3. Skilj dig och hitta nån ny. Men räkna med att det blir samma visa igen om x antal månader eller år.
Kan det vara så att du TS och dina anhängare VILL att det ska vara så som i TS förklaringsmodell? För ni vill inte ha kvinnor som är så slampiga och äckliga att de gillar nåt så smutsigt och okvinnligt som sex? Ni vill ju ha heliga, oskyldiga, rena och fräscha, kvinnliga och feminima kvinnor som inte har nåt intresse av sex och enbart ställer upp för mannens skull (omhändertagandet och önskan om att vara till lags), för trygghet och beskydd (stärker er mansroll och självbild) och för att bilda familj (det yttersta beviset på hennes kvinnlighet och din manlighet). Klitoris är en missbildning för fula, lesbiska kvinnor som ändå inte kan få nån man. Ni kanske rent av GILLAR tanken på att era fruar minsann inte gillar sex? Det så kallade hora-madonna-komplexet i en lite modernare tappning? Kan det ligga NÅNTING i detta?