Inlägg från: Anonym (Anno Nym) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Anno Nym)

    Är kvinnor i 40-års åldern de kåtaste?

    svenskitelge skrev 2024-11-18 10:29:21 följande:

    Min fru har precis kommit över 40-strecket och jag upplever att hon fått någon nytändning. 
    Hon söker mer närhet och ger inviter mer än tidigare. 
    Och då har vi ändå haft ett aktivt sexliv hela tiden under våra snart 20 år tillsammans. 
    Hon är mer aktiv att vi söker andra kontakter och bara under senaste 5-6 veckorna har hon haft över 10 män. 


    Fick dom tömma sin sperma i henne?
  • Anonym (Anno Nym)
    Anonym (ingen åldersfråga) skrev 2024-11-24 23:49:28 följande:

    För mig är det inte en åldersfråga. 
    Jag ahr nyligen passerat 40, men kåtheten är ungefär i linje med vad den var när jag var runt 20 och 30. Det har varit perioder med lugn därmellan, framförallt pga småbarn.För mig har dessa perioder inneburit nytändning av olika orsaker. Men när jag talar med andra i samma ålder och livssituation så verkar samma stämma. De som är ur småbarnsåren märker ett uppsving, de som är kvar i dem känner sig inte det minsta sugna. De som aldrig fått barn upplever större frustration än vid 30, för att det är svårare att hitta någon att leka med.
    Ja, jag umgås med ett gäng som talar väldigt öppet om samlevnadsfrågor


    Jag personligen har nog bättre sex med någon som är 30-50 än 20år.


    När ja var 23-25 så hade jag några som var 40-45 och det var bättre sex, framförallt förspelet.

  • Anonym (Anno Nym)
    Anonym (Medelåldern) skrev 2024-11-30 13:50:06 följande:

    När jag var ca 25 jobbade jag i hemtjänsten och träffade då en dam som var nära 100år. Hon berättade plötsligt om att hon i 40årsåldern hade så fantastiskt sex. Att hon levde ut och hade flera älskare.
    Har tänkt på henne många gånger för att hon gav mig så mycket hopp om framtiden. Annars var det bara gnäll över livet som jag upplevde det, från både mamma och andra äldre släktingar.
    sen hände faktiskt samma för mig efter skilsmässa. efter 40 levde jag ut och har haft fantastiskt bra sexliv. Mycket lust och hetta. Så nu förstår jag den gamla damen.


    Är du kvinna, vilken ålder?


    Hur träffade du andra efter 40 årsåldern, datingsidor?

Svar på tråden Är kvinnor i 40-års åldern de kåtaste?