Inlägg från: Anonym (Janne Max) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Janne Max)

    Tinder-match med mycket yngre tjej

    Det skiljer många år så jag skulle kunna vara hennes pappa. Vad tycker ni kvinnor om att jag svepte höger på en så ung tjej?

  • Svar på tråden Tinder-match med mycket yngre tjej
  • Anonym (Janne Max)

    Och om ni skulle gissa, vad tror ni det var som fick mig att svepa höger på henne, när jag såg hennes bilder?

  • Anonym (Janne Max)
    Anonym (Å) skrev 2024-05-13 07:49:20 följande:

    Vad spelar det för roll vad andra tycker? Kul med en match, så länge båda är vuxna. Jag antar att du swipade höger för att du tyckte att hon var snygg och intressant?


    Intressant bara. Ja, och så tyckte jag hon hade snygg kropp. Undrar vad kvinnor tycker om att jag tycker det? Hon är ju så mycket yngre än mig.
  • Anonym (Janne Max)
    Sk007 skrev 2024-05-13 08:07:51 följande:
    Jag undrar mer vad tjejen tycker om att du bryr dig om vad andra kvinnor tycker om det du tycker.
    Denna ständiga längtan efter att bli accepterad av alla kvinnor känns osund.
    Varför spelar andra kvinnors tyckande så stor roll? Och varför är det bara de kvinnor som inte delar din uppfattning som spelar roll?
    Kvinnor får tycka vad de vill, jag vill mest höra vad kvinnor tycker. 
  • Anonym (Janne Max)
    Anonym (Suçk) skrev 2024-05-13 08:08:14 följande:

    Du har ställt frågan minst hundra gånger och har fått säkert TUSENTALS svar!

    Säg vad du vill höra så kan jag skriva det och du kan stänga ner datorn och gå ut i solen eller nåt istället. 

    Deal?


    Jag vill höra vad kvinnor tycker.
  • Anonym (Janne Max)
    Anonym (AB) skrev 2024-05-13 09:32:45 följande:
    Sannolikheten är nog stor för att det är en scammer du råkat ut för.
    Ja, sånt har hänt. Den här tjejen är inte fejk dock, vet vem hon är.
  • Anonym (Janne Max)
    Anonym (Zeb) skrev 2024-05-13 13:38:16 följande:
    Men är det inte väldigt sannolikt att många kvinnor vet vem du är också? Du bor i en relativt liten stad, och har varit ute på dejtingsajter i många år. Tror du inte folk kanske känner igen dig? Vet en del om dig rentav? Finns kanske de som vill driva lite med dig? Säger absolut inte att det är så, men det kan ju finnas en risk. Om du flyttade till en större stad skulle du vara mer anonym.
    Den tanken har inte slagit mig. Vi får fråga damerna här. Sveper ni höger på äldre män för att driva med honom?
  • Anonym (Janne Max)
    Anonym (Öh) skrev 2024-05-13 14:25:02 följande:

    Varför har du ens den åldern med i ditt sökspann så du kan matcha med någon så ung?
    Men vissa lever väl i någon fantasivärld där det tror att de är attraktiva för unga och ju yngre någon är i jämförelse med sig själv ju bättre är man. De flesta av oss andra vet att vi inte har något gemensamt att bygga på med den ålderskillnaden och inkluderar inte de åldrarna i våra sökkriterier efter en partner/match. Men sitter man och stirrar sig blind på mycket yngre både i nätdejting och porr så slutar man ju tillslut se de som faktiskt matchar ens verklighet och man kan stanna i sin fantasivärld. 

    jag hade inte ens reflekterat över en sådan match då den med stor sannolikhet är fejk, misstag eller någon med issues bakom. De matcher jag blir glad över är de som är på min nivå i hela livet Inte bara unga, fnittriga och snygga.


    Jag hoppas få chansen igen med en ung tjej. Fantasivärld? Menar du att unga tjejer inte tänder på äldre män?
    Hur mycket gemensamt måste man ha för att tända på varann? Bygga på? Du pratar om långvariga förhållanden antar jag. Tror du att jag tror att vi ska bli gamla tillsammans? Tror du att hon tror det?

    Jag tror också det är bäst att du träffar nån som är på din nivå.
  • Anonym (Janne Max)
    Anonym (H) skrev 2024-05-13 15:13:10 följande:
    Ja, för många är det skönare att stanna i fantasivärlden istället för att leta efter någon som det kan bli verklighet med. Det är för skrämmande, så man håller sig till det som sannolikt inte kommer att leda någonvart. 
    Anonym (Janne Max) skrev 2024-05-13 15:00:50 följande:
    Jag hoppas få chansen igen med en ung tjej. Fantasivärld? Menar du att unga tjejer inte tänder på äldre män?
    Hur mycket gemensamt måste man ha för att tända på varann? Bygga på? Du pratar om långvariga förhållanden antar jag. Tror du att jag tror att vi ska bli gamla tillsammans? Tror du att hon tror det?

    Jag tror också det är bäst att du träffar nån som är på din nivå.
    En ung tjej som tänder på en äldre är ungefär samma syndrom som en gambiansk 25-åring som tänder på en svensk 60-åring. Om du har pengar och hög status, en hyfsad kropp, ja, då kan du säkert hitta någon ung tjej som vill ha dig. 
    Det ena måste inte utesluta det andra. Jag är öppen för både flirt med yngre, och nåt seriöst med en jämnårig.

    Är kroppen viktig för att unga tjejer ska tända på en äldre man? Hur ska han se ut ungefär?
  • Anonym (Janne Max)
    Anonym (KD) skrev 2024-05-13 15:10:46 följande:
    Kvinnor, oavsett ålder, tänder inte på arbetslösa hemmasittande som ägnar dagarna åt att älta sitt obefintliga kärleksliv på FL. 

    Det är inte din ålder, det är ditt sätt som sätter käppar i hjulen för dig. Vad har du att erbjuda en kvinna? 
    Omtanke och respekt, och så är jag bra i sängen. Har rätt stor kuk också.
Svar på tråden Tinder-match med mycket yngre tjej