Vad döljer min fru?
Om hon hintar om vad som komma skall så är hon ju sugen (då iallafall), men orkar sen inte vänta på dig utan löser det själv.
Låter lite som att ni har svårt och få in det i vardagspusslet mellan alla era fritidsaktivteter. Klart hon är trött efter ridning, vardagsmåsten och sen ha hunnit varva ner lite när du varit iväg.
Kanske din respons på hennes inviter inte är vad hon önskar och hon därför tröttnar. prova nästa gång att faktiskt följa upp på inviten istället med 'jaha, vad är det du vill göra med mig då' eller kanske ett 'du kanske hellre vill jag följer med dig in i duschen nu och följer upp på det löftet lite snabbt'. Visa att du vill prioritera henne.
jag vill inte heller berätta för en partner om mina onanivanor, då jag tidigare skambelagts för det (även om ha sa det var ok). Det är helt enkelt min privata sfär.