Inlägg från: IceFrappe |Visa alla inlägg
  • IceFrappe

    Vill ha barn men inte en pojke

    Det finns absolut inga sätt att garantera detta med huskurer. Vill du absolut ha en flicka åk till något land och gör IVF DÄR KAN DEM TA FRAM FLICK embryo till dig. Du får bara punga ut några hundra tusen sådär. inga Problem. 

  • IceFrappe

    Men alltså jag tycker har man så pass mycket trauma att man inte vill eller kan hantera ett visst kön på ett barn då bör man kanske inte skaffa barn alls. Då är det ju uppenbarligen något som inte stämmer och det kan yttra sig på fler än ett sätt. 


    som sagt, tycker inte du ska skaffa barn om det är på det viset eller så går du och betalar utomlands för IVF där dem kan ge dig ett visst kön på barnet. lite väl drastiskt. 


    dem flesta som gör så brukar oftast ha antal barn av samma kön och sen vill ha något annat, men att man inte ens har barn överhuvudtaget men vill ha barn MEN det ska bara vara ett specifikt kön. Låter inte friskt. 

Svar på tråden Vill ha barn men inte en pojke