Inlägg från: Dr Nail |Visa alla inlägg
  • Dr Nail

    KRIG

    De glömde att nämna på nyheterna att det också, när som helst KAN komma en asteroid och släta ut oss alla. Är du förberedd för detta?

  • Dr Nail

    Ryssland kan inte ens besegra ukrainska bönder i 9 år. Det är deras Vietnam.

  • Dr Nail
    Tecum skrev 2024-01-08 17:41:38 följande:
    Att eskalera konflikten utanför Ukraina är det bästa sättet att stoppa vapenhjälpen dit. Putin har kört fast och måste göra något drastiskt. Och när Trump vunnit valet i USA tvingar han Nato att lämna Europa åt sitt öde, vilket Putin vet. USA är inte längre en demokrati och om ett år har vi tre diktatorer som styr de tre stormakterna och alla har ett gemensamt mål, att stoppa demokrati och yttrandefrihet.

    Jag är rädd att ÖB och regeringen vet mer än de vill säga, hemliga underrättelsedata om Rysslands planer.
    Stoppa vapenhjälpen till Ukraina genom att vända ALLA vapen emot sig. Inklusive Ukrainas. En riktigt avancerad strategi där.

    Shit vad alla är profeter. Om jag hade såna superkrafter, skulle jag använda dem till att dra in feta cash på betting, istället för att sitta här och prata med främlingar om konstiga saker.
  • Dr Nail
    TvillingmammaVästgöte skrev 2024-01-08 17:40:26 följande:
    Ukraina har ett ganska starkt försvar. Enligt global fire power index ligger de på plats 15 i världen. Sverige är på plats 37. 
    Ok, men då är vi rätt fistade, lika bra att acceptera. Lev nu, dö sen som Miss Li säger.
Svar på tråden KRIG