• Tezz7

    Blödning rd 7

    Hej!

    Jag har gjort min första ivf och har fått tillbaka en 2 dagars, är nu på rd 7 och imorse såg jag att det var brunaktigt blod blandat med lutinus i trosorna vad kan det vara? Jag ska egentligen ha mens 19/4.. hoppas någon kan hjälpa mig ????????

  • Svar på tråden Blödning rd 7
  • Tezz7
    Aya2019 skrev 2021-04-11 08:12:44 följande:

    Det kan vara det då implantationsblödning sker mellan 7 -14 dagen.

    Mina två andra gravidter fick jag implantationsblödning vid 10 dagen brunt fläck med lite blod. Men fick missfall på ena vid 3 månaden och andra några efter plus.

    Jag började också med ivf i januari detta är mitt 3 försök dock fick jag inte implantationsblödning men fick plus på graviditetstestet tjuvtestade lite tidigare. :)

    Min testdag är 14/4 på onsdagen


    Okej tack för hjälpen, hoppas att det är det isåfall. Åh grattis!! Jag har testdag 22/4 så det känns ganska långt dit och just nu väldigt kört :(
Svar på tråden Blödning rd 7