Inlägg från: Anonym (Gravid med nr 5) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Gravid med nr 5)

    Har du någon önskan gällande könet?

    Har två av varje. Denna gång tror jag på tjej pga känner igen måendet. Men har ingen specifik önskan. Första gången önskade jag tjej (tog ej reda på könet) ut kom en kille. Andra gången önskade jag kille igen men ut kom en tjej (tog reda på könet och anade tjej pga annat mående) Tredje gången kände jag tidigt på mig att det var en kille och samma fjärde med tjej (tog reda på kön båda de ggr)

  • Anonym (Gravid med nr 5)
    Seven Costanza skrev 2021-02-01 18:17:22 följande:

    Vilka skillnader märkte du i måendet mellan könen? Jag tror på pojke igen för jag tycker att jag mår likadant som förra gången (inget illamående, inte så mycket symptom förutom trötthet).


    Jag har aldrig mått illa med mina pojkar men med tjejerna om än inte så mkt. Min man sa att det hade varit roligt om det blev en pojke bara för att hela min teori skulle spricka haha men nä han vet att jag alltid har rätt :) När vi väntade en 3 (hans nr 2) trodde han först inte på att det har en kille. Han har två systrar sen får han en dotter och ev en till ;) Ska tillägga att han är en riktig flicka-pappa ;)
  • Anonym (Gravid med nr 5)
    Anonym (Egentligen vill jag bara ha fler barn) skrev 2021-02-01 22:03:35 följande:

    <3 !! Våran lille här sa ?jag kommer få en lillasyster! Hon ska också gå på förskolan?. Och han vet inte heller att vi försöker skaffa syskon till honom.


    De vet sånt :) Lycka till!
Svar på tråden Har du någon önskan gällande könet?