Varför vill SD att privata mediebolag ska tvingas dela vitmaktpropaganda, nyfascism och konspirationsteorier?
De som fler börjar förstå är att vi är inte ett dugg bättre än Kina och Ryssland och censurerar allt precis lika hårt som dom för att de ska passa de som är bestämt ska vara vår vårldsbild.
Morgan Johansson hade 2 möten med samtliga medieplattformar 6-8 månader innan valet och den som tror att de handlade om något annat än valpåverkan får nog vakna ur sin dröm för målet va att få samtliga medieplattformar att censurera bort allt negativt om partierna till vänster och jag minns att på facebook gick de inte ens att nämna mp och få de publicerat även om de någon skrev stämde.
Samtliga medie plattformar förutom twitter efter elon musks övertag censurerar efter vänsterns mall och Elon Musk har gått från att vara vänsterns gullegris som ska rädda världen med sina elbilar till att vara vänsterns hat objekt nr sedan han släppte twitter filerna och vägrar följa vänsterns mall av censur dom vill att alla följer.
Vi får redan i skolan genom våra skolböcker läras upp för att att tänka och vara vänster.
Vi har hört om ryska konspirations teorier när dom anklagat USA för att dom valfuskat i Ukrainas val sedan 2004 trots att alla som är något bildade sett kongress förhören om twitter files som ligger på youtube vet att USA hållit på med valpåverkan av sina egna val sedan 2016 och då är de nog jävligt troligt att dom även sysslar med valpåverkan i andra länder.