BIM januari 2021 - Första barnet
Jaaa, vad kul!
Har äntligen lagt mitt senaste missfall bakom mig och är så glad att mensen kom tillbaka exakt när den skulle! Ska BIM-listan vara i datumordning eller lägger jag mig bara efter dig? :)
Jaaa, vad kul!
Har äntligen lagt mitt senaste missfall bakom mig och är så glad att mensen kom tillbaka exakt när den skulle! Ska BIM-listan vara i datumordning eller lägger jag mig bara efter dig? :)
Hej! Välkommen, så roligt att du vill vara med Och fint att höra att du ser framåt efter missfallet. Jag känner likadant, hade ett i oktober och vill nu bara fokusera på nästa försök. Vad skönt att din mens kom när den skulle, det är ju en lättnad att märka att kroppen är i balans igen.
Det är väl smidigt om BIM-listan är i datumordning, tänker jag, så lägg till dig före mig om du har ett tidigare datum!
Detsamma! Ja, ingen av oss önskar ju att vi hade behövt en till sådan här tråd, direkt... Men fint att följas åt igen!
Mitt missfall var jättetidigt, och kroppen skötte det själv, vilket var skönt. Hur gick det för dig?
Åh, ser att du fyller år imorgon, grattis i förskott!
Äntligen fertil vecka. Det blir ett bra avslut på det här skitåret! Hoppas ni alla haft en fin jul. :)
Hej,
Jag hoppar gärna in här efter negativ test i morse på BIM. 4 eller 5 försöket totalt (beroende på om jag räknar enbart aktiva) och andra aktiva försöket sedan MA i v 10 (upptäcktes på KUB i v13) i september. Har ett tidigt missfall i mars (v 6) i bagaget också så så på dessa 4-5 försök har vi blivit gravida 2 gånger, men de små verkar inte vilja stanna. Jag hoppas innerligt att nästa gång vi plussade blir tredje gången gillt.
Hej,
Ja, jag känner igen ditt alias från en annan tråd. Hur mår du? Ja, jag försöker att ha inställningen att det nu kommer ta tid i stället att få plusset så att jag inte ska bli besviken, men blev såklart ledsen ändå imorse. Ja vi satsar stenhårt på det tycker jag, tredje gången är det guldägget som släpper ;)
Men JAAA! Grattis!!
Gott nytt år på er! Skönt att vi nu äntligen i alla fall är inne på rätt månad, bim-månaden, haha! Och så himla kul med några plus redan! Jag är superpeppad på den här månaden, mest för att jag är så lättad att vidriga 2020 är över. :p Allt känns så hoppfullt precis efter nyår tycker jag. Kram på er!
Ingen som börjat testa än? Jag har BIM först 12/1 men inbillar mig att jag mår lite illa när jag är hungrig. Tog ett "testa tidigt" men var så klart negativt. Inte friskt jag vet men vad gör man inte i dessa desperata tider.......
Jag vet inte vad som händer med mig men jag har känt mig ledsen och helt energilös sen äl för fyra dagar sedan. Jag brukar inte känna så här men nu ligger jag bara och gråter helt utan anledning. Denna väntan knäcker mig. Jag har varit med om att jag känt mig nere vid mens och innan äl men inte efter äl som nu.