Hur få bort hans sexlust?
Herregud vad den här tråden verkar provocera många. Och nu ligger den i sandlådan också. Varför egentligen? Varför placeras den här iof intressanta tråden där?
Hursomhelst....jag vill bara kommentera det där med att hon borde vara mer kompromissvillig och även jobba med att möta honom halvvägs eller någonstans. Att jobba på sin lust och anstränga sig lite för hans skull.
Jag vet inte...
Jag vet inte om jag i hennes mans ställe skulle uppskatta det. Jag skulle inte vilja ha sex med min fru i vetskapen om att hon anstränger sig för att vilja ligga med mig. Eller att hon måste jobba med sin lust för att ligga med mig. Då skulle jag nog hellre avstå sex helt och hållet. Även om det skulle vara smärtsamt så skulle det kännas mer förnedrande att ha sex med någon som innerst inne inte vill. Då väljer jag att vara utan helt enkelt.
Så jag har svårt att hålla med den stora massan här. Man som jag trots allt är.