Charliegris skrev 2020-02-09 09:29:57 följande:
Åh tack för det svaret!!
Jag försöker att inte oroa mig i onödan men är tacksam över att de låter mig gå på TUL. Känns dock som att det blir svårare att njuta av denna graviditet än första.
Förstår dig! Det är svårt att inte oroa sig, men med dina siffror är det en väldigt stor sannolikhet att allt kommer gå riktigt bra <3 Jag var också extra orolig den graviditeten, kub:en gjorde liksom att allt kändes ödesdigert. Men det är helt glömt idag. Sonen är en helt frisk femåring nu. Nu känns det märkligt att jag var så orolig för honom då ?:)
Jag har två döttrar och två söner och med sönerna har vi fått sämre resultat på just blodproven till kub. Båda sönerna är friska och har normala kromosomer så jag undrar om det har något med könet att göra? Att min kropp och deras tillsammans liksom gjorde att det blev sådana värden på kub? Med flickorna har vi fått bra värden. Märkligt det där!