Inlägg från: Anonym (T22) |Visa alla inlägg
  • Anonym (T22)

    BIM-5 , Någon som känt samma sak?

    sputnik skrev 2019-12-12 23:51:17 följande:

    Jag är på BIM-5. Tagit gravtest igår som visade neg. Alldeles för tidigt att testa, jag vet.

    Har idag fått konstiga symtom. Det liksom "bubblar" kring livmodern. Känns nästan som kolsyra. Det sticker till lite lätt på vänster sida från och till hela dagen. Flytningar som är tjocka, vita och kladdiga. Känns hela tiden som om jag ska kissa på mig eller som att jag redan har det.

    Orkar ingenting, ligger bara på soffan och växlar mellan glad/sprallig och trött/deppig.

    När plussade ni? Någon med samma symtom runt BIM-5?

    Vågar jag hoppas på knodd eller är det bara pms?

    Står inte ut med väntan på att få testa "ordentligt"

    Vilket test skulle ni säga är bäst?


    Plussade med dottern på BIM-5 men denna grav. plussade jag inte förrän BIM-3. Med missfallet hade jag ett neg. test på BIM+2, men ett positivt test några dagar senare.

    Med dottern använde jag mig av Testlagret och RFSU testa ofta. Dock tycker jag att dom är sega på att stegra, då är CB snabbare. Men CB är dyrt så det är ovärt. Jag tog 2 CB denna grav och resten RFSU/Testlagret.
  • Anonym (T22)
    sputnik skrev 2019-12-14 12:56:12 följande:


    Är jag knäpp eller är där en svag blå linje?
    Har du tagit ut en CB-remsa?
  • Anonym (T22)
    sputnik skrev 2019-12-14 13:33:40 följande:

    En icke-digital, ville se om jag såg rätt


    Okej, jag förstår! :D Jag är också en sån som tar isär sådana test, haha. Jag frågade bara så att det inte var ett digitalt då dom ofta visar minst 3 streck. :D Såg att du plussat tidigare idag! Grattis! <3
Svar på tråden BIM-5 , Någon som känt samma sak?