BIM augusti 2019
Hejsan på er!
Hoppar in här också om det är okej :)
Har följt juli-tråden och denna lite och tänkte det var dags att säga hej! :)
Vi har pratat ganska länge om att börja försöka, och nu kände vi att tiden är inne, detta är vårt första försök så är helt novis på allt detta, en helt ny värld, så roligt att vi är fler här inne som kan dela våra tankar och funderingar. :)
Vi har sedan flera år inte använt något prev-medel utan vi har skyddat oss med kondom. Har noterat min mens med p-tracker för att ha lite koll men inte mer än så. :)
Enligt appen som brukar stämma ganska bra vid mens (ett par dagar i skillnad max) så skall jag ha ÄL den 31/7 och BIM blir då runt den 14/8 om jag förstått det rätt :) Lägg gärna till mig i BIM- listan :)
Vi har myst 2 gånger denna vecka hittills, och får se om vi kan få till det något mer innan ÄL, skall iväg på semester nämligen och sover inte så ostört ;) så kan bli lite svårt. Finns det en chans ändå tror ni om det inte skulle gå att få till eller hur frekvent måste man vara? :)