Inlägg från: nist |Visa alla inlägg
  • nist

    BF mars 2019 - stannar på FL

    Plussade idag så hoppar in här jag med och hoppas pyret vill stanna i magen. Kul att följas åt :)

    BF-LISTA;

    Meej - 6/3

    Frallanz - 7/3

    Janesan - 7/3

    Långväntanefterdig - 9/3

    Bunny om speed 13/3

    Nicciz 17/3

    LittleSunshine 18/3

    Aleakim90 - 19/3

    Elinmariajosefin - 8/3

    Nist 23/3

  • nist

    Jag har inte alls så mycket symtom mest humöret, kan bli arg o ledsen för minsta lilla hah och brösten värker.

    Men är så orolig för missfall. Helt otroligt först längtat man så efter plusset sen när man får plusset blir man livrädd för att den inte ska vilja hänga kvar.

    Vet inte hur många test jag har tagit nu.

    Vill bara att veckorna ska springa fortare. :) Hoppas hoppas. Dock svårt att hålla tyst om att man plussat, vi tänkte vänta till efter ultraljudet innan vi berättar för någon eftersom de blir samborna föräldrars första barnbarn. Så vi vet att allt är ok. Men de är såååå lång tid kvar.

  • nist

    Som ett brev på posten när jag klev in i vecka 6 vaknade jag med tokillamående , molvärk och såååååå trött. Tiden går så sakta nu haha vill bara ha vecka 12 och veta att pysen lever så man kan pusta ut lite. Kram på er.

Svar på tråden BF mars 2019 - stannar på FL