Mimipig skrev 2018-02-19 20:27:19 följande:
Hej på er igen. Tack för alla fina ord. Igen. Jag bestämde att jag ger det tio dar för ma att komma ut på egen hand. Har tid den 26/2. I fredags kom det några droppar färskt blid, sen bara brunrosa flytningar sen dess. Idag kom en plötslig skvätt till, sen inget. Ni som har varit med om missfall - har någon lust att berätta? Vad kan jag förvänta mig? Jag förstår ju att det är väldigt individuellt, men ändå... v 7 dog fostret.
Hej,
Hoppas kroppen sköter det själv.
Mitt mf skötte det mesta själv. 7+4 fick jag lite rosa flytningar men fostret levde fortfarande men var mindre än på ultraljudet en vecka innan. 8+2 började det övergå till blodiga flytningar. Dagen efter kom det mesta ut och det gjorde jätteont!! Alla klumpar kom ut med sammandragningar och det gjorde jätteont. En vecka senare återbesök och lite rester kvar. Fick cytotek för att få ut det sista men det hjälpte inte så skrapades en vecka senare. Blödde i ca 1-2 veckor och fick tillbaka ägglossningen 4 veckor efter skrapning.
Önskar dig lycka till <3 Å sätter din kropp igång sig själv så var inte själv när jag såg resterna mådde jag jättedåligt plus att det gjorde så ont.