IVF våren 2018
Åh va kul! Lycka till :D

jag ska 'bara' ta blodförunnande sprutor den här gången efter FET (ja det o allt annat man både stoppar upp o knaprar då ioförsig)


Hoppar in här. Vi är på vår fjärde började IVF. Äggplock i går resulterade i 12 ägg varav 9 befruktades. Förhoppningsvis återföring av blastocyst på söndag.
Hej.
Ikväll kunde jag inte hålla mig längre så jag tog ett digitalt test. Och det var positivt, tjohooo. :)
Nu är jag glad men också rädd eftersom förra slutade i missfall. Känns iaf fantastiskt just nu att det har fäst. Men oj vad jag nojar mig över allt jag gör.
Hoppas verkligen på det bästa för er andra. Kram
Hej! Så nu har jag två blastisar på plats i livmodern - hoppas att någon tar sig så jag kan få vila från IVF ett tag fram över och fokusera på gravidkrämpor istället!! Båda överlevde upptiningen men en var tydligen lite slö så inget större hopp till den - men den andra verkade må fint i alla fall!
Så nu är man officiellt ruvare och kan inte göra så mkt mer än att vänta till testdag 18 sep!!! följer er andra med spänning ! kram!