Inlägg från: nnnnnnnn |Visa alla inlägg
  • nnnnnnnn

    Vad är de för fel på min dotter

    Hazal skrev 2018-03-09 22:26:57 följande:
    Jag har en flicka å 13 månader som inte står/reser sig, leker o s v. Hon har varit sen i det mesta.
    Hon är INTE intresserad av leksakerna ! När jag försöker ställa henne så drar hon upp benen i skräddarställning spelar inte roll vad jag sätter framför henne. Bara hänger hennes ben
    Det är väldigt stor skillnad på 18 mån (TS barn) och 13 mån som ditt barn är. De 7 månader som skiljer i ålder är ju mer än halva ditt barns liv! Nog har något hänt med utvecklingen hos ditt barn om du jämför ditt barn nu och hur det var för 7 månader sedan, när barnet var 6 månader gammalt?
    Så självklart händer mycket tills ditt barn är 18 månader.

    Ring BVC och prata med dem om ditt barns utveckling, de kan göra extra tester och liknande om det lugnar dej. Visar testerna att ditt barn har problem med hörsel, utveckling eller annat så kan BVC remittera er vidare i vårdsystemet.

    Lycka till!
Svar på tråden Vad är de för fel på min dotter