FDFMGA skrev 2017-06-25 20:40:33 följande:
Nej, jag betvivlar att jag kommer att få se något konkret exempel.
Men jag minns när en brunhögeraktivist skrev att hen hoppades att ett av mina barn skulle bli gruppvåldtagen.
Den aktivisten blev visst bannad under detta nick, inte desto mindre tillhör aktivisten fortfarande den skara som anser att moderatorerna behandlar dem orättvist.
Gemensamt för många av de som blir kränkta är att de kommer tillbaka till FL under ständigt nya nick och lika ständigt är de kränkta.
För övrigt var det inte jag som anmälde personen som hoppades på en våldtäkt, men någon annan ansåg tydligen att det är angeläget att sätta tydliga gränser för brunhögerklientelet.
Mm. Suffering eller någon av hans otaliga alias. Den gången gick han klart mer över gränsen än vanligt. Det är ju en sak när han går på på oss vuxna med sina skruvade våldtäktsfantasier, men att blanda in barn - vidrigt! Finns bara ett sätt att bemöta: ignorera och anmäla.