progesteron
Hej ! Vet inte om det finns i Sverige, men utomlands finns även progesteron i sprutform. Dom är starkare än Lutinus och Crinone. Ibland behövs starkare saker.
Missfall kan tyvärr bero på många olika saker. Det kan vara fel på ägg och/eller spermier även om man är tex i 20-års åldern tyvärr. På flera kliniker utomlands kan man göra ivf och göra PGS på embryona dvs ta reda på vilka som är onormala resp normala kromosommässigt innan man sätter in dem. Även embryon som ser normala ut kan ha dnaskador, men med pgs sätter man bara in de normala.
Sen kan kvinnan ha för högt Tnf- alfa och behöva starka mediciner som Humira eller Neupogen etc.
Även hysto kan behövas, för att ta bort saker i livmodern som kan orsaka missfall som polyper eller annat. Så om du inte lyckas trots behandlingen i Sverige, så vänd dig till klinikerna Serum eller Life clinic i Aten för bättre hjälp.
Lycka till.