Ivf över 40! (Jag är 42 år)
Åh nej.... hoppades ju på positivt besked om att det var just ert guldägg!
Det är det som är så skrämmande...att man kan lägga otroliga mängder pengar på detta men kanske utan någon bra utgång...det skrämmer mig. Försöker tänka att det bara är pengar...men det finns verkligen inte obegränsat av dem heller...och åldern på det emot sig. Undrar ibland om man är korkad som ens jobbar på detta så hårt..men min längtan att få dela detta med sambon är för stor. Vi väntade ju en liten ihop, vi var så lyckliga sen togs allt det ifrån oss...så det går inte släppa hoppet förrän vi försökt mer.
Igår tog jag Ovitrellen...bara vänta två veckor nu då och se om man får börja på en ny omgång eller inte...har så svårt att tro att jag nånsin kommer se ett plus igen. Att det var det lilla vi fick tillsammans och kanske aldrig får uppleva det igen.
Kram...har inga bra råd på hur ni ska gå vidare, förstår att ekonomin kan sätta stopp, helst som det inte finns några garantier. Ni kunde inte frysa den andra blaston?
är 40, snart dags för stoppspruta