• Längtar88

    Mobilabonnemang

    Prata med Telenor och fråga ungefär hur många gbg du använder i snitt i månaden, och hur många timmar utgående samtal, sms i månaden.

    Sen pratar du med olika operatörer och uppger dessa siffror, frågar vad deras bästa alternativ till dig är och månadskostnaden. Skriv ner alla svar sen kan du läsa och se vilket som passar dig bäst.

    Tele2 har bäst kundservice och är billigast gällande fast pris, och 3 har sämst. Telenor låser fast dig vid ett abonnemang och kommer det ett billigare under bindningstiden hos dom får du ändå inte byta. Telia ligger prismässigt högst men bra kundservice.

    Jag väljer alltid tele2 till mig och min familj. De få gånger det blivit nått fel har dom kompenserat bra! Ingen annan operatör har kunnat mäta sig med dom

Svar på tråden Mobilabonnemang