Inlägg från: mari123 |Visa alla inlägg
  • mari123

    Vad läser ni just nu?

    Får man inflika med en ljudbok? Jag  har  alltid en bok på gång men väljer att lyssna på den då jag har problem med ögonen. Man ska INTE underskatta lyssnandet. Lyssnar nu på "Pestens år, döden i Stockholm 1710, av Magnus Västerbro. Jag vill ha verklighet framför fiktion men där är man ju olika

  • mari123
    Nandez skrev 2022-04-09 22:35:45 följande:

    Dödslistan av Anna Jansson


    Jag avslutade häromdagen lyssningen av Anna Janssons "Skymningens barfotabarn"! Stundtals obehaglig men den fångade mig verkligen. 
  • mari123
    Nandez skrev 2022-04-10 19:18:47 följande:
    Läst alla hennes böcker förutom de två senaste. Dom är bra.

    Dödslistan är den bästa, stundtals obehaglig  men otroligt bra
    Den verkar inte finnas som ljudbok annars skulle jag lånat den direkt. Jag laddar ner ljudböcker till min mp3 och det finns många titlar men svårt att hitta ngt ändå.  
  • mari123

    Har lyssnat med god behållning på romanerna av Helena Kubick Boye som utspelar sig på Säters mentalsjukhus. Spännande lyssning och en intrig man kan hänga med i.

Svar på tråden Vad läser ni just nu?