Bf Augusti 2015
Längtar efter att få glädjas åt graviditeten, just nu känns det bara...jobbigt! Hoppas att det lättar med tanke på att jag ska på semester snart också!
Hur mår du då?

Kan varken titta åt höger, vänster, upp eller ner.
Nu är jag i v6 och sååååklart åker jag och min sambo på magsjuka eller ev matförgiftning efter gårdagens julbord. Har spytt som en gris hela dagen och inte kunnat äta, jättekramper i magen. Är orolig för bebisen kan detta vara skadligt?
Grattis och välkomna ni nya :)
Hur mår ni alla? Jag börjar redan (v.6) bli glupande hungrig :/
Jag mår aldrig illa när jag är gravid, blir bara hungrigare och äter många (men små) måltider varje dag.
Hehe, bra att jag inte är ensam om att vara vrålhungrig :)
Synd bara att jag blir mätt efter en halv hårdbrödmacka. Det blir lite av ett antiklimax när man först känner att man skulle kunna äta en häst, men sen får man knappt i sig en macka och ett glas mjölk.
Jag är på jobbet nu, kan inte sluta tänka på att om allt går vägen så blir vi 3. En mysig julklapp absolut. Jag har berättat för 2 vänner men skulle vilja att dessa veckor till v12 går snabbt. Så spännande att berätta för familj och släkt, de är många som väntat på detta då vi just byggt klart vårat hus. Hur gör ni? När å hur ska ni berätta :) ?
Vad ska man undvika på julbordet? Jag älskar löjrom, vist borde man kunna äta en macka med de? På kvällen har vi julkkspps spel och då har vi traditionellt julöl/öl och detta har jag aldrig tackat nej till, älskar öl. Så ja behöver hjälp, vad ska ja säga? Göra?
Hoppas att alla mår bra :)
Jag har problem med maten. Kan vara glupande hungrig, men så snart jag ätit två köttbullar är jag äckligt mätt. Sen ca 20 minuter senare är jag vansinnigt hungrig igen. Mycket irriterande! Kan inte minnas att jag var såhär hungrig med de andra två?
Hej på er! Har ni haft en bra jul?
Har lite funderingar.. Jag kissar extremt lite (2ggr per dag) och då får jag ut ytterst lite. (Med förra så var det non stop på toa, även fast jag drack lite!) Ingen konstig färg .. Kan va för att jag inte får i mig så mkt i mat väg, el i dryckes väg... Tar en resorb per dag.. Nåväl grejen är att jag fryser jätte mycket också. Även om det är jättevarmt inne ! Någon som har haft så? Kan det va en infektion ?? Bm säger att det är lugnt.. Men för hon är allt lugnt..