Inlägg från: Anonym (Wishes) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Wishes)

    Drömmer om min döda pappa

    Ser att tråden är gammal men vill skriva av mig.

    Min pappa dog hastigt i 2008 och inatt hade jag en dröm om honom. Drömmer väldigt sällan om honom men när jag hör det så bryter jag ofta ihop när jag vaknat.

    För två dagar sedan var det nio åt sedan han dog och jag har verkligen försökt hålla ?känslorna nere? och inte tänka alls på det.

    Jag drömde att jag skulle handla något och stod vid disken, och jag ser från sidan att det är någon som närmar sig.

    Plötsligt står han vid disken och säger ?kommer du ihåg mig?? Jag vet att i några sekunder så tänkte jag i drömmen, men du lever, var har du varit. Sedan vaknar jag, bryter ihop och känner sorg/besvikelse.

    Vet inte om detta var ett sätt för mig att bearbeta sorgen som jag fortfarande känner. Eller som någon av er skrivit att han vakar över en.

    Ville bara skriva av mig...

Svar på tråden Drömmer om min döda pappa