• Liisah

    Nu börjar bebisverkstaden igen! :) Fler som ska börja baka bebis/syskon nu? :)

    corran skrev 2014-03-14 20:00:42 följande:

    Hej! Är en tjej på 20, snart 21 år som precis påbörjat bebisverkstad..(igen). Har en son på 7 månader hemma, så förhoppningsvis blir det syskon till honom snart :) Hade tänk vänta ett tag men vafasen, vad ska man vänta på egentligen? :) Haka på här ni som också försöker bli gravida :)


    Jag och min sambo har precis börjat på bebisverkstan :) vi är 22 och 28 och hoppas vi får veta att vi väntar en liten snart :)
  • Liisah
    Maalon skrev 2014-04-28 11:39:46 följande:
    Jag och min sambo är lika gamla som er (jag är 91a och han 85a) Är det första månaden ni försöker? När är BIM?
    Jag är 92a och han är 85a :)

    Andra månaden, förra månaden tog det inte sig , hade antagligen senare Äl än vanligare för mensen var 11 dagar sen, så vi ska försöka igen denna månaden :) bim borde vara vid den 17-19 maj eftersom mensen var sen. Själv då? :)
  • Liisah
    Maalon skrev 2014-04-28 17:30:54 följande:
    Ah okej :) Håller tummarna :)
    Vi har inte börjat försöka än, kommer äta p-piller till sista maj.. När vi räknade på det så kändes det som ödet, för då kommer mensen vara slut och bebisverkstaden börja på våran årsdag :)
    Okej :) ja det verkar faktiskt vara ödet att dom är slut precis då :)
Svar på tråden Nu börjar bebisverkstaden igen! :) Fler som ska börja baka bebis/syskon nu? :)