Joss1mami skrev 2014-03-03 08:32:08 följande:
Beror på hur du ser på det ju såklart.
Jag tänker så att dels så är det ju en investering i min hälsa, sen så kostar ju all mat jag proppat i mig massor med pengar.
Det jag köpte kostade typ 985 kr för 3 paket (det är 21 påsar i ett paket). Det blir liksom typ 15 kr per portion.
Jag tycker 15 kr per portion är bra pris då, mat kostar ju ändå mer per portion :)
Se det som en investering i dig själv :)
Ja, det var ju inte överdrivet dyrt, i alla fall. Och absolut spelar ju fler saker än pengar in i sånt här.