• Anonym (omg)

    Han HOTAR att ta min dotter!!

    Anonym (...) skrev 2014-01-21 06:48:50 följande:
    Ditt liv dina val. Vilka diagnoser har han och varför valde du att få barn med en psykiskt störd människa undrar jag? Inte ens soc anser att det föreligger någon risk för barnet enligt vad du skriver så jag har svårt att tro att det är så hemskt som du skriver att du tror att det är. Inget har hänt. Om han går till domstol så kan han få boendet av barnet om du gömmer dig.
    jisses vad dömandet började tidigt idag! 

    för det första, tror du verkligen en psykopat avslöjar för sitt offer att denna är psykopat? 
    svaret är nej, dom döljer det, jävligt bra! tills man sitter fast och inte har någonting.. 
    hon skrev dessutom att han inte visade sitt rätta jag förren hon hade blivit gravid, abort är inte alltid ett alternativ för alla förstår du. 

    jo för soc vet ju alltid, allting om alla.. dom har aldrig bedömt något fel och utsatt barn och kvinnor för livsfara.. 

    skulle nästan kunna gissa att du varit i en liknande situation, men att du då var killen..?

    "inget har hänt" 
    nja, vem fan vill vänta tills det troliga händer? 
  • Anonym (omg)
    Anonym (...) skrev 2014-01-21 07:11:25 följande:
    Som du skriver så förstår inte heller socialtjänsten det problem som du skriver att du upplever. Om han inte har en eller flera diagnoser så bör du vara försiktigt och inte påstå det heller.

    Jag försöker ge råd och tips men du bemöter allt så väldigt upprört. Inget att det du beskriver visar att han är en olämplig pappa till sitt barn. Om han väljer att stämma dig så kan han mycket väl få gemensam vårdnad, kanske till om med ensam om du försvinner med barnet och undanhåller henne från pappan.

    Du behöver inte önska mig lycka till, mitt liv är välordnat och det är inte jag som skriver frustrerade inlägg där inget sakligt beskrivs som visar att et skulle finnas någon oro för barnet med sin pappa.
    ditt användande av ordet "sakligt" berättar exakt vilket syfte du har med att skriva till TS

    TS 
    snälla ignorera personen. 
  • Anonym (omg)
    Anonym (...) skrev 2014-01-21 07:18:15 följande:
    Ja? Ts beskriver inte en enda situation där barnet har riskerat att råka illa ut med sin far. Däremot beskriver hon sin egen rädsla för saker som en (enligt henne) psykiskt sjuk pappa, utan diagnos, kan göra om om inträffar osv. Det är inget man kommer undan med om man hamnar i domstol även om du och Ts vill tro att man kan göra det.
    haha du är bra rolig du

    han stalkar dom, det är bara mys tycker du
    han hotar, "daddy of the year" tycker du
    han försöker kontrollera hennes liv, omtänksamt tycker du
    han har betet sig aggressivt mot mamman, gos tycker du
    han dyker inte upp på umgängesmötena med barnet, engagerad tycker du
    han följer inte överenskommelser, reko pappa tycker du
    han ställer orimliga krav, pappas rättigheter tycker du
    han knarkar och även gjort det med dottern, mums tycker du

    ???

    alla kvinnor på kvinnojourerna och med skyddat boende dom bara ljuger och överdriver
    finns det inte kalla hårda bevis så är allt okidoki
    för inte skulle väl ett psyko dölja vem den egentligen är för myndigheter? 
  • Anonym (omg)
    Anonym (...) skrev 2014-01-21 07:20:40 följande:
    Om jag kallar dig för psykopat så är du alltså en psykopat för att jag tycker att du är en psykopat? Nej det fungerar inte så. Många mammor påstår samma sak och försöker enträget undanhålla barnen från sina fäder. De papporna blir ofta fantastiska fäder till sina barn när domstolen sen har dömt till deras fördel. Ts påståenden är inget nytt på ensamma mamma fronten.


    ja förutom papporna som tar med sig barnen utomlands eller dödar dom.. 
    men dom finns inte, eller hur? det är bara påhitt av hysteriska sliddjur? 

    ja, alla mammor ljuger och hitta på saker, det vet ju alla.. pappor är bara offer, till och med dom som knarkar, hotar, stalkar och beter sig psyko.. 
Svar på tråden Han HOTAR att ta min dotter!!