Inlägg från: Scrubs81 |Visa alla inlägg
  • Scrubs81

    Omplacering

    Kan ju vara bra att berätta varför du vill omplacera den så man når ut till rätt målgrupp. VIlken typ av katt, ras, ålder, kön osv?


    Frågor på varför jag skriver som jag gör???? - inboxa mig!!!!
  • Scrubs81

    Tycker du börjar med att kastrera din katt och att använda Feliway. Antar att hon inte går ihop med dina småbarn och det är därför du vill omplacera, eller? Ansträng dig att lösa problemet innan du kastar över det på någon annan. Friskis är dessutom ytterst dålig kattmat, även där kanske du kan förändra så att hon mår bättre fysiskt?


    Frågor på varför jag skriver som jag gör???? - inboxa mig!!!!
  • Scrubs81
    Zuzanne skrev 2013-11-10 11:42:06 följande:
    Känns ju dumt att göra det om vi inte får sålt henne då vi måste ta bort henne. Onödig utgift. Varje dag hon är kvar leder till ständig oro. Usch vad jag hatar det här.



    Känns ju dumt om det är lösningen på problemet....hur tänker du egentligen? Vilka utgifter är onödiga när det gäller en levande varelse man tagit på sig ansvaret för?
    Frågor på varför jag skriver som jag gör???? - inboxa mig!!!!
Svar på tråden Omplacering