• Powderpuff

    Hon får panik när blöjan är av!?!

    Min dotter fick PANIK utan blöja i den åldern. Ville inte ens duscha eller bada i pool den sommaren. Så låt de va skulle vara mitt råd. Hon är inte redo. Några mån senare sa hon att hon skulle ha trosor till dagis en morgon. Då hade vi inte nämnt potträning innan!

  • Powderpuff
    Mamazita skrev 2013-07-23 14:46:41 följande:
    Det känns bara som ett så stort steg bakåt att lägga ner. Dessutom gör hon allt till en maktkamp som hon vill testa gränserna i, så då kanske hon tar detta som en sådan med?
    J#%>$ar också.. Tyckte det var så bra att ta det under den varma säsongen och slippa nerkissade tjock-kläder under höst/vinter :(
    Min dotter, som är 4 nu, har kissat ner sig EN gång och det var inne på dagis när hon inte "hade tid" att gå på toa. Så inte ett enda tjock-plagg har behövts tvättas. Fördelen när de är redo och bestämmer de själva.
Svar på tråden Hon får panik när blöjan är av!?!