• Anonym

    Helkroppstråden

    För dem som önskar foga samman bröst och stjärtar och posta bilder av både fram- och baksida. Jag vill inte men jag gillar att titta på dem som villigt poserar! 

    Följ reglerna för bildvisning. Det måste vara minst en tunn tråd mellan skinkorna.  

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-18 17:27
    Diktatur gäller här. Jag är envåldstrådshärskare och det innebär att ni ska kommentera sådant som ni gillar och låta bli att säga något om det som eventuellt inte faller er i smaken.

    Tänk på att alla kroppar är vackra för någon, oftast för väldigt många och att er personliga och subjektiva smak inte sätter standarden.

    Alla är välkomna att posta bilder, avklädda eller påklädda spelar ingen roll. Posta sådant som ni är bekväma med. Detta är en FEEL GOOD-tråd och inget annat.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-20 17:59
    lilletrille sa det så mycket bättre än jag, så här förklarar hon trådens syfte:

    "Fast syftet är inte att locka någon, syftet är att visa upp alla olikheter - en feel good-tråd där man inte säger något om man inte har något bra att säga.
    Mao skall du inte lägga upp kort för någon annans skull, utan bara för din egen om du vill det. Jag kan däremot lova dig att om du väger 107 kilo så finns det fortfarande människor som föredrar din kroppsform framför smala kroppar.
    Det är ju det som är så bra - att hur man än ser ut, smal, tjock, kort eller lång, så finns det alltid någon som tycker att man är skitsnygg :)"

  • Svar på tråden Helkroppstråden
  • Mr Espresso
    Anonym (Sol) skrev 2012-12-20 23:14:04 följande:
    Okej, here goes - aningen mer avklätt än jag vågade igår - strumporna är av ;)

    Har lagt pa mig omkring 8 kg senaste året - men jag är lika glad för det. Mycket bra ursäkt att köpa ny garderob :)

     


    Vacker bild....
  • octopuzz
    Mr Espresso skrev 2012-12-20 23:14:04 följande:
    Jag tror det är tredje gången ikväll jag berömmer dina bilder  

    :D ja jag klagar inte! :)
  • Haskel
    Anton Chigurh skrev 2012-12-20 23:13:53 följande:
    Jag tror du behöver täta dina fönster, Haskel......
    Nja, på sommarn går det bra. Men visst kan det bli lite småkyligt här inne nu vintertid,
  • Mr Espresso
    octopuzz skrev 2012-12-20 23:20:52 följande:

    :D ja jag klagar inte! :)
    Pust, vilken tur
  • LoLs pappa
    Haskel skrev 2012-12-20 23:21:32 följande:
    Nja, på sommarn går det bra. Men visst kan det bli lite småkyligt här inne nu vintertid,
    Skulle vara mest rädd att hela bygget gav vika av snötyngden....
    Ett kryss eller två skulle ej skada

     
  • Mr Espresso
    thessa skrev 2012-12-20 23:10:38 följande:
    Det gör jag BARA för att retas med pk .. ;)

    räknar med att den kommer bli bortplockad. men shit the same ;)

     


    Tungan ute
  • Haskel
    Alfred811 skrev 2012-12-20 23:15:25 följande:

    Finns inget sexigare än humor hos en man ju, och med dom kalsongerna... Man känner lätt mindervärdeskomplex mot en gräsklippande gud som du ;).

    Allt det där kommer du kunna läsa om i din signerade bok ;) 
    Ja, det är ju inte annat än att man blir lite stolt över de där kalsongerna (är inte till salu, tjejer). Är även väldigt nöjd med min kropp (nu får ni inte tro att komplimangerna här har stigit mig åt huvudet).

    Jag ser verkligen fram mot den där boken Alfred. Men arbeta inte ihjäl dig, du såg ganska sliten ut på ditt foto.  
     
  • Mr Espresso
    LoLs pappa skrev 2012-12-20 23:24:52 följande:
    Skulle vara mest rädd att hela bygget gav vika av snötyngden....
    Ett kryss eller två skulle ej skada

     
    Skratt
  • Haskel
    LoLs pappa skrev 2012-12-20 23:24:52 följande:
    Skulle vara mest rädd att hela bygget gav vika av snötyngden....
    Ett kryss eller två skulle ej skada

     
    Jo kanske, men jag funderar faktiskt på att sälja kåken och skaffa något annat. Känns inget roligt att börja renovera om man ändå inte ska bo kvar. Bättre att överlåta renovering åt nästa ägareGlad. Några spekulanter?
Svar på tråden Helkroppstråden