Au Pair...?
95% av alla au pairer är knappt 20 eller något år över. Du kommer känna dig gammal som 24-25-åring tillsammans med tjejer som just tagit studenten... Jag var au pair när jag var 20/21, inte i USA, och jag var alltid äldst.
Det är jättesvårt att "se klart" när man är mitt uppe i ett förhållande, men att inte ta dessa chanser när man är ung och har möjlighet är det många som ångrar bittert i efterhand. Man växer så otroligt som människa av att vara borta och se andra delar av världen. Jag skulle aldrig vilja byta bort de erfarenheter jag har fått.
Ang csn så lär du ju ha kvar ditt svenska bankkonto, så förmodligen har du väl pengar kvar där att kunna betala csn med. Det är dyrt att föra över pengar mellan svenskt och utländskt bankkonto.