Gravid efter IVF med BF Okt/Nov/Dec 2012
hej hoppar in här.
gjort min första ivf hade testdag den 28 feb och testade positivt. ska på första vul den 28 mars om ja inte mins fel.
bf 6 nov.
hej hoppar in här.
gjort min första ivf hade testdag den 28 feb och testade positivt. ska på första vul den 28 mars om ja inte mins fel.
bf 6 nov.
tjena tjejer hur går det för er. har varit och skrivit in mig idag på mvc gick super bra, hon räknade ut att vi är i vecka 12 plus 5 är ju nästan en hel vecka extra nästan. jag som räknat på att jag skulle var precis i vecka 12 idag. men men allt närmare vecka 13 och risken minskar för missfall.
ville gärna hört om man kunde höra hjärtljuden men blev inte denna gång. är kanske svårt tingeling kanske ligger långt inne i magen vem vet.
hej på er tjejer hoppas allt är bra med er.
någon annan som har pollen allergi usch hur står ni ut med alla nysningar och tilltäppta näsor om kvällarna.?
någon som vet om det finns några tabletter som man får ta.?
hej tjejer!
måste fråga om någon av er upplever sparkar som stick/hugg istället för bubblor eller vad man ska kalla det.
har varit på ullared nu i helgen och de har stuckit ganska mycket. är i vecka 17 nu kanske bara är ligamenten?
hej tjejer!
någon mer som åkt på foglossning? bränner som attan på vissa ställen?
har gått in i vecka 23 och bebisen rör sig varken mer eller mindre sen innan..suck. hoppas hon/han blir lite mer ivrig..ska till bm på onsdag och höra hjärtljuden igen..jippi.åh föresten har någon något bra tips på hur man rätar ut en kramp som sitter på sidan av vaden och inte bak för hade världens kramp som fick från ankeln och uppåt inatt. fick massera som bara den gick inte att räta ut foten som man kan göra vid kramp bak i vaden.
hej alla töser hur går det för er..
själv har man åkt på världens halsbränna men de glömmer man när man känner och ser hur lilleplutt rör sig inne i magen. den 17 aug ska man då på glukos belastningen, oj vad man bävrar för den då..
här är det mesta inhandlat hämtade barnvagn i början av veckan nu är det bara lite grejer som badbalja,hygienartiklar och lite kläder till. barnrummet är klart har himmelsblå vägg med moln på.
har blivit inte svullen här och där. tittade mig i spegeln igår och oj vad man vill ha tillbaka sina bobisar som vanligt gud vad dom växt..
hej igen töser!
har ni några bra tips på att sova bra. för gud vad jag har svårt att sova om nätterna. borde ju vara så trött men inte här inte.men och andra sidan jobbar jag imorgon bara sedan 3 veckors semester. ska prova med att lägga en extra madrass i sängen har blivit så hård nu tycker jag skumt eller vad. uvi har jag dock aldrig haft så det kan jag tyävrr inte yttra mig så mycket om.
någon som ev skall göra vändningsförsök.
har fått en ny tid för ultraljud våran pluttis har inte vänt på sig än dock är vi ju bara i 33+4 idag så mycket kan ju hända dock. var på första föräldra kursen förra veckan var rätt roligt att höra andras tankar mm.
gör som du annna tittar typ konstant i spegeln för att se hur magen växer och växer så hmm ska hitta rätt ord me ju haha.. jaja kommer väl på de så småningom.