Anonym skrev 2013-03-23 10:27:27 följande:
Hej
Behöver er hjälp. har pratat med en kille nu ett tag o vi bor i samma stad. Han säger att han bor på ett ställe och när jag sökt på honom på
hitta.se så står en helt annan adress och ställe. Hur ska man tolka det? Ljuger han? Eller skäms han kanske för stället han bor på egentligen för det ena stället där han står skriven är lite av ett ghetto-område medans det område han säger att han bor på är inte så ghetto men ligger i närheten av ghettostället.
jag fick skumma vibbar av det ia llafall. han verkar trevlig o allt när vi pratar så det vore konstigt om han helt plötsligt ljög om en sån grej ??
va tyker ni?
Behöver inte vara skumt, själv har jag sagt att jag bor i närliggande område ibland men inte för att jag skäms eller bor i ett dåligt område utan för att jag inte vill ge ut för många detaljer i början. Man vet ju faktiakt inte vem man pratar med, inte som man heller.
Pratar med en tjej nu (skulle kunna vara du, haha) som jag inte minns vad jag sagt men jag tror inte att jag sagt exakt det området jag bor i utan ett närliggande. Inget av dem är ghetto men inget av dem är fiiiint heller. Arbetarstadsdelar helt enkelt.
Men inget skumt från min sida, mer skydd och integritet.